Licensed to Yen Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 7/23/2016 04:32 PM
                       Niagara Open/Masters - 7/23/2016                        
                                   7/23/2016                                   
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter  Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Thomas, Lanae-Tava U      15 Maximum Velo             12.14    5   
  2 Hillman, Miasia U         22 Unattached               12.47    3   
  3 Brundige, Lynda           18 God's Speed              12.77    2   
 
Women 200 Meter  Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Lanae-Tava U      15 Maximum Velo             25.69    5   
  2 Brundige, Lynda           18 God's Speed              26.52    3   
  3 Hillman, Miasia U         22 Unattached               26.84    2   
  4 Watson, Vanessa U         14 Maximum Velo             27.30    1   
 
Women 400 Meter  Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Vanessa U         14 Maximum Velo           1:00.24    5   
 
Women 800 Meter Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kinicutt, Emma U          14 Wellsville             2:40.27    5   
  2 Krusch, Stephanie U       24 Unattached             4:19.07    3   
 
Women 1500 Meter Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krusch, Stephanie U       24 Unattached             8:27.38    5   
 
Women 100 Meter Hurdles Open - 36" Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lantrip, Aubrianna U      18 Unattached               15.78    5   
 
Women High Jump Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lantrip, Aubrianna U      18 Unattached               1.55m    5   
  2 Plesums, Carissa          19 Unattached               1.45m    3   
 
Women Pole Vault Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Truppo, Kelly U           23 Unattached               3.90m    5   
  2 Pitman, Katherine U       21 Tcpvc                    3.80m    3   
  3 Fabbiano, Becky U         25 Unattached               3.10m    2   
  4 Dressler, Reanne U        16 PVP                      2.95m    0.50
  4 Adams, Morgan             17 PVP                      2.95m    0.50
  6 Brundin, Julia            16 PVP                      2.80m  
  6 Tankley, Gabrielle U      16 Empire Pole              2.80m  
  8 Razzano, Nicole U         20 Tcpvc                    2.35m  
 -- Dishong, Claire U         25 Rochester Ro                NH  
 -- Burapan, Earnie           17 Rochester Ro                NH  
 
Women Long Jump Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomas, Lanae-Tava U      15 Maximum Velo             5.75m    5   
  2 Lantrip, Aubrianna U      18 Unattached               5.54m    3   
 
Women Triple Jump Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brundige, Lynda           18 God's Speed             11.06m    5   
  2 Plesums, Carissa          19 Unattached               9.47m    3   
 
Women Shot Put Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McGee, Meradith           15 Mercy                    9.11m    5   
 
Women Discus Throw Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kinicutt, Emma U          14 Wellsville              30.73m    5   
  2 McGee, Meradith           15 Mercy                   24.50m    3   
 
Women 35-39 Discus Throw Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Talcott, Erin U           38 Unattached              23.97m    5   
 
Women 35-39 Javelin Throw Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Talcott, Erin U           38 Unattached              20.34m    5   
 
Women 35-39 3000 Meter Race Walk Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Talcott, Erin U           38 Unattached            15:36.61    5   
 
Men 100 Meter  Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harley, Quinton U         25 Unattached               11.18    5   
  2 Zajdel, Zachary U         19 Unattached               11.19    3   
  3 Baxter, Jaquil U          16 Unattached               11.47    2   
  4 Jones, Aaron U            16 God's Speed              12.10    1   
  5 Hardy, Tazmin U           17 Maximum Velo             12.26  
  6 Mehl, Brandon             16 Dearborn Tra             12.66  
  7 Hunter, Miles U           14 God's Speed              13.13  
  8 Graves, Zedare            19 Unattached               13.39  
 
Men 200 Meter  Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baxter, Jaquil U          16 Unattached               24.44    5   
  2 Jones, Aaron U            16 God's Speed              24.53    3   
  3 Hardy, Tazmin U           17 Maximum Velo             25.47    2   
  4 Mehl, Brandon             16 Dearborn Tra             27.13    1   
  5 Graves, Zedare            19 Unattached               28.34  
 -- Zajdel, Zachary U         19 Unattached                  DQ  
 
Men 400 Meter  Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baxter, Jaquil U          16 Unattached               51.11    5   
  2 Harley, Quinton U         25 Unattached               51.44    3   
 
Men 5000 Meter Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Palmer, Carl U            52 Road Kill Ra          20:01.61    5   
 
Men 110 Meter Hurdles Open - 42" Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Aaron U            16 God's Speed              17.79    5   
 
Men 400 Meter Hurdles 36" Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harley, Quinton U         25 Unattached               58.32    5   
 
Men 4x100 Meter Relay Open
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Dearborn Track Club  'A'                              49.97    5   
 
Men High Jump Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burke, Brandon U          16 Unattached               1.95m    5   
  2 Berry, Tim                19 Unattached               1.65m    3   
 
Men Long Jump Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hardy, Tazmin U           17 Maximum Velo             6.10m    5   
  2 Steinman, Joshua          22 Brockport                5.93m    3   
  3 Berry, Tim                19 Unattached               5.63m    2   
  4 Hunter, Miles U           14 God's Speed              5.10m    1   
 
Men Triple Jump Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burke, Brandon U          16 Unattached              13.62m    5   
  2 Hunter, Miles U           14 God's Speed             11.26m    3   
  3 Berry, Tim                19 Unattached              11.07m    2   
 
Men Shot Put Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ganschaw, Brendon         25 Brockport               14.42m    5   
  2 Rogers, Jon               20 Brockport               13.99m    3   
  3 Johnson, Chris U          19 Unattached              13.63m    2   
 -- Heedrau, Keanu            20 Unattached                FOUL  
 
Men Discus Throw Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Chris U          19 Unattached              39.45m    5   
  2 Rogers, Jon               20 Brockport               39.38m    3   
  3 Ganschaw, Brendon         25 Brockport               38.55m    2   
  4 Heedrau, Keanu            20 Unattached              34.62m    1   
 
Men Hammer Throw Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rogers, Jon               20 Brockport               46.01m    5   
  2 Ganschaw, Brendon         25 Brockport               44.63m    3   
  3 Campbell, Steven          22 Unattached              40.28m    2   
  4 Johnson, Chris U          19 Unattached              35.91m    1   
 
Men Javelin Throw Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Chris U          19 Unattached              35.23m    5   
  2 Heedrau, Keanu            20 Unattached              33.00m    3   
  3 Rogers, Jon               20 Brockport               31.17m    2   
 
Men 5000 Meter Race Walk Open
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Talcott, Dave U           56 Unattached            26:46.36    5   
 
Men 65-69 100 Meter  Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grleco, Allen U           66 Niagara                  14.26    5   
 
Men 85-89 100 Meter  Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cox, Ed. U                88 Syr. Charger             18.52    5   
 
Men 45-49 200 Meter  Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mehl, Jon U               46 Dearborn Tra             25.08    5   
 
Men 65-69 200 Meter  Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grleco, Allen U           66 Niagara                  30.69    5   
 
Men 85-89 200 Meter  Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cox, Ed. U                88 Syr. Charger             41.62    5   
 
Men 30-34 800 Meter Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Suhr, Brian U             32 GVH                    2:24.93    5   
 
Men 60-64 800 Meter Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rybinski, Mark U          61 GVH                    2:46.76    5   
 
Men 50-54 1500 Meter Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Palmer, Carl U            52 Road Kill Ra           5:19.91    5   
 
Men 55-59 1500 Meter Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Talcott, Dave U           56 Unattached             5:54.74    5   
 
Men 60-64 1500 Meter Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rybinski, Mark U          61 GVH                    5:25.03    5   
 
Men 50-54 3000 Meter Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Palmer, Carl U            52 Road Kill Ra          11:48.15    5   
 
Men 40-44 High Jump Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Herbst, Jason             44 Unattached               1.45m    5   
 
Men 45-49 Long Jump Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mehl, Jon U               46 Dearborn Tra             5.32m    5   
 
Men 45-49 Triple Jump Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mehl, Jon U               46 Dearborn Tra            10.44m    5   
 
Men 55-59 Shot Put Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Talcott, Dave U           56 Unattached               9.53m    5   
 
Men 65-69 Discus Throw Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Haight, Gordan U          67 Niagara                 29.23m    5   
 
Men 40-44 Javelin Throw Masters
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Herbst, Jason             44 Unattached              35.66m    5