RESULTS: 2018 Northeast Youth Indoor Classic

Licensed to Trackqua - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/3/2018 01:59 PM
                         2018 USATF Niagara - 2/3/2018                         
                            Northeast Youth Classic                            
                               Houghton College                                
                                    Results                                    
 
Event 2  3000 Meter  11-12 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Jaxyn Mahoney                Southern Tie          10:18.84  
 
Event 15  55 Meter Hurdles 17-18 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gabrielle Gaygen             Unattached                9.65  
  2 Tima Abdellatif              Unattached               10.57  
 
Event 16  55 Meter Hurdles 17-18 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joseph Botticello Jr         Unattached                9.82  
 
Event 17  55 Meter  8 & Under Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Beya Griffith                Unattached               11.57  
 -- Aubriella Ector              Southern Tie                NT  
 
Event 18  55 Meter  8 & Under Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bentley Stroman              Southern Tie             10.79  
  2 Alijah Chambers              Unattached               11.20  
 
Event 20  55 Meter  9-10 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jarod Freeman                God's Speed               8.61  
  2 Amaree West                  Unattached                8.63  
  3 Niyon Fernandez Jr           God's Speed              10.98  
  4 Amir Fernandez               God's Speed              15.18  
 
Event 21  55 Meter  11-12 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Corintia Griffith            Unattached                8.17  
  2 Ay'rianna Moore              Elite Flyers              8.42  
  3 Morgan Foster                God's Speed               9.07  
  4 Jada Kendrick                Elite Flyers              9.43  
  5 Tabitha Oakes                Southern Tie             10.91  
 
Event 22  55 Meter  11-12 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Julio Quinones               Elite Flyers              8.48  
 
Event 23  55 Meter  13-14 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eli Ogrady                   God's Speed               8.05  
  2 Alexander Yeater             Southern Tie              8.23  
 
Event 24  55 Meter  13-14 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Elyssa DeRosa                Team Prefo                7.99  
  2 Lily Hall                    Maximum Velo              8.45  
  3 Jasmine Kendrick             Elite Flyers              8.64  
 
Event 26  55 Meter  15-16 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Charlize Slusser             Southern Tie              8.16  
 
Event 27  55 Meter  17-18 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Maniah Moss                  God's Speed               9.01  
 
Event 28  55 Meter  17-18 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Joel Nicholas                Unattached                6.91  
 
Event 33  400 Meter  11-12 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ay'rianna Moore              Elite Flyers           1:13.86  
  2 Laiana Zaso                  Elite Flyers           1:14.55  
  3 Jada Kendrick                Elite Flyers           1:28.54  
  4 Tabitha Oakes                Southern Tie           1:47.41  
 
Event 34  400 Meter  11-12 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Julio Quinones               Elite Flyers           1:15.97  
  2 Bernard Freeman              God's Speed            1:18.13  
 
Event 35  400 Meter  13-14 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jasmine Kendrick             Elite Flyers           1:21.15  
  2 Samantha Oakes               Southern Tie           1:23.87  
 
Event 36  400 Meter  13-14 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eli Ogrady                   God's Speed            1:10.02  
 
Event 39  400 Meter  17-18 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Laura Schultz                Unattached             1:08.10  
  2 Marin Bogulski               Unattached             1:12.05  
  3 Maniah Moss                  God's Speed            1:20.53  
 
Event 40  400 Meter  17-18 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andrew Luchowski Jr          Unattached               59.43  
 
Event 41  1500 Meter  8 & Under Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Abigail Wagner               Southern Tie           6:59.05  
 
Event 43  1500 Meter  9-10 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Christina Peet               Southern Tie           6:53.66  
 
Event 46  1500 Meter  11-12 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Janek McLeod                 God's Speed            7:28.00  
 
Event 47  1500 Meter  13-14 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Samantha Oakes               Southern Tie           6:32.71  
  2 Ryann Slusser                Southern Tie           6:53.50  
 
Event 51  1500 Meter  17-18 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hayley Cronin                Unattached             5:13.11  
  2 Marin Bogulski               Unattached             5:32.99  
  3 Katherine Hallinan           Unattached             5:46.47  
 
Event 52  1500 Meter  17-18 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nico Tripeny                 Unattached             4:21.35  
  2 Frank Vassallo               Unattached             4:29.37  
  3 JT Ryan                      Unattached             4:32.15  
  4 Matthew Connolly             Unattached             4:33.10  
  5 Francis Rados                Unattached             4:38.75  
 
Event 65  800 Meter  8 & Under Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Abigail Wagner               Southern Tie           3:35.54  
 -- Aubriella Ector              Southern Tie                NT  
 
Event 66  800 Meter  8 & Under Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bentley Stroman              Southern Tie           3:37.16  
 
Event 67  800 Meter  9-10 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Christina Peet               Southern Tie           3:26.44  
 
Event 68  800 Meter  9-10 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tucker Flaitz                Southern Tie           3:13.43  
 
Event 71  800 Meter  13-14 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sophia Templeton             Unattached             2:54.20  
  2 Ryann Slusser                Southern Tie           3:26.50  
 
Event 72  800 Meter  13-14 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jordan Farrell               Unattached             3:09.22  
 
Event 74  800 Meter  15-16 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lucas Beyer                  Unattached             2:10.31  
 
Event 77  200 Meter  8 & Under Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Abigail Wagner               Southern Tie             39.91  
  2 Beya Griffith                Unattached               50.45  
 
Event 78  200 Meter  8 & Under Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bentley Stroman              Southern Tie             41.78  
  2 Alijah Chambers              Unattached               42.85  
 
Event 80  200 Meter  9-10 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Amaree West                  Unattached               32.94  
  2 Gabriel Dalieh               God's Speed              33.67  
  3 Niyon Fernandez Jr           God's Speed              43.49  
  4 Amir Fernandez               God's Speed            1:04.49  
 
Event 81  200 Meter  11-12 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Corintia Griffith            Unattached               28.55  
  2 Ay'rianna Moore              Elite Flyers             31.12  
  3 Laiana Zaso                  Elite Flyers             31.80  
  4 Jada Kendrick                Elite Flyers             35.05  
  5 Morgan Foster                God's Speed              36.54  
 
Event 82  200 Meter  11-12 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Julio Quinones               Elite Flyers             32.14  
 
Event 83  200 Meter  13-14 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Elyssa DeRosa                Team Prefo               29.79  
  2 Jasmine Kendrick             Elite Flyers             32.30  
 
Event 84  200 Meter  13-14 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eli Ogrady                   God's Speed              29.31  
  2 Alexander Yeater             Southern Tie             33.33  
 
Event 85  200 Meter  15-16 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Charlize Slusser             Southern Tie             28.85  
 
Event 87  200 Meter  17-18 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jillian Perrault             Unattached               30.57  
  2 Tima Abdellatif              Unattached               31.31  
  3 Maniah Moss                  God's Speed              33.05  
 
Event 88  200 Meter  17-18 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andrew Luchowski Jr          Unattached               26.36  
 
Event 103  1500 Meter Race Walk 15-16 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alexandria Naylor            Unattached            10:57.97  
 
Event 105  1500 Meter Race Walk 17-18 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Anna Moretti                 Unattached            10:00.37  
 
Event 128  Shot Put 15-16 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stuart McLeod                God's Speed              9.35m   30-08.25 
 
Event 134  Long Jump 9-10 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jarod Freeman                God's Speed              3.26m   10-08.50 
 -- Rhoan Kaulder II             Unattached                  ND            
 
Event 135  Long Jump 11-12 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Morgan Foster                God's Speed              2.83m    9-03.50 
 
Event 136  Long Jump 11-12 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Janek McLeod                 God's Speed              2.86m    9-04.75 
 
Event 137  Long Jump 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Elyssa DeRosa                Team Prefo               4.83m   15-10.25 
  2 Lily Hall                    Maximum Velo             4.30m   14-01.25 
 
Event 138  Long Jump 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
 -- Orenthal Singletary          Unattached                  ND            
 
Event 142  Long Jump 17-18 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 William Hall                 Maximum Velo             5.80m   19-00.50 
  2 Joseph Botticello Jr         Unattached               5.12m   16-09.75 
 
Event 147  High Jump 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lily Hall                    Maximum Velo             1.30m    4-03.25 
 
Event 151  High Jump 17-18 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Laura Schultz                Unattached               1.35m    4-05.00 
 
Event 152  High Jump 17-18 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Joseph Botticello Jr         Unattached               1.40m    4-07.00 
 
Event 153  Triple Jump 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Elyssa DeRosa                Team Prefo              10.18m   33-04.75 
  2 Lily Hall                    Maximum Velo             8.93m   29-03.75 
 
Event 154  Triple Jump 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jordan Farrell               Unattached               8.43m   27-08.00 
 
Event 157  Triple Jump 17-18 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Laura Schultz                Unattached               9.88m   32-05.00 
 
Event 158  Triple Jump 17-18 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 William Hall                 Maximum Velo            10.97m   36-00.00 
  2 Joseph Botticello Jr         Unattached              10.76m   35-03.75 
 
Event 161  Pole Vault 15-16 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kate Doherty                 Unattached               3.03m    9-11.25 
 
Event 163  Pole Vault 17-18 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gabrielle Gaygen             Unattached               3.18m   10-05.25 
  2 Meadow Wistner               Unattached               3.03m    9-11.25 
  3 McCauley Fox                 Unattached              J3.03m    9-11.25 
 
Event 164  Pole Vault 17-18 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Zachariah Chazen             Unattached               3.48m   11-05.00 
  2 Christopher Kaszynski        Unattached               3.33m   10-11.00 
 
Event 166  Weight Throw 15-16 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stuart McLeod                God's Speed              7.27m   23-10.25 
USATF.tv
NationWide